PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608457}
7,5 155
ocen
7,5 10 1 155
Aarakshan
powrót do forum filmu Aarakshan

Bardzo odważny film jak na Bolly, ukazujacy nierówności społeczne i przykre konsekwencje podziału kastowego społeczeństwa. Szkoda tych biednych dzieciaków, które mają utrudniony dostęp do edukacji i tym samym gorszy start w życiu. Dobrze, że pokazali, że oni tez są bardzo zdolni i mogą zajść wysoko, trzeba tylko im dać szansę. :)
Widać jaki to nadal poważny problem w Indiach, skoro były problemy z wypuszczeniem filmu do kin.

Pod względem aktorskim świetnie, przekonałam się do Deepiki, Saif miał super charakteryzację (wyglądał jak prawdziwy naukowiec ;D). Dyrektor (Big B) miał moim zdaniem za młodą żonę, ale Tanvi Azmi jest bardzo dobrą aktorką. ;p

Piosenek w filmie było zaledwie 3 chyba, w tym 2 w tle. ;)

Ogólnie film wypada zobaczyć m. in. ze wzglądu na kontrowersyjną fabułę.

ocenił(a) film na 8
_Summer_

Ja też go doceniam i naprawdę mogę go polecić. Bardzo podobał mi się Saif, a Amitabh Bachchan był wręcz rewelacyjny. Jeśli chodzi o temat, trafiony w dziesiątkę :) Do tego ładna muzyka. Troszkę brakowało mi romantyzmu, bo związek bohaterów granych przez Saifa i Deepikę był po prostu zwyczajny, jak w życiu, troszkę nie po bollywoodzku, ale takie filmy też są potrzebne. Jedna rzecz mnie jednak zdenerwowała. Podobnie jak w "Phir Bhi Dil Hai Hindustani", mamy tu do czynienia z pewnym masowym protestem, bo w kraju dzieje się źle - ale te protesty są, mam wrażenie, ocenzurowane. Bo nie dotyczą, jak zwykle się to dzieje w życiu, poprawy życia ludności wbrew systemowi, który nakłada na nich faktyczne ograniczenia, a do tego kształtuje mentalność w duchu rywalizacji i hierarchizacji, co ostatecznie umacnia podział kastowy, ale dotyczy on raczej poprawy życia ludności ku chwale ojczyzny. Czy ta kobieta, która na końcu rozwiązała problem protestujących z policją, była politykiem? Oglądałam film w trzech częściach i nie pamiętam tego dobrze, ale takie odniosłam wrażenie (wszak miała możliwość przerwania ataku policji). I jako anarchistce nie podoba mi się coś takiego. Bo film, który mógłby być wymierzony w dziury systemu, ostatecznie broni konieczności jego istnienia. Ale ja jestem uszczypliwa na takie rzeczy. Choć ostatecznie nie zmienia to faktu, że uważam "Aarakshan" za bardzo dobry film:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones