PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502295}

Paa

7,9 232
oceny
7,9 10 1 232
Paa
powrót do forum filmu Paa

[8/10] ode mnie...

ocenił(a) film na 8

Widzę, że jestem na razie nielicznym polakiem, który obejrzał ten film ;) (Serdeczne podziękowania dla Wanadyl'a, który przetłumaczył angielskie napisy na polskie do tego filmu). Mimo, że jest to film produkcji azjatyckiej jest naprawdę dobry. Nie żałuję spędzonych ponad 2 godzin z tym filmem, z tą historią tego chłopca. Domyślam się, że ocena jest tak niska, ponieważ film był oceniany przez ludzi, który filmu nie widzieli, ale widzieli plakat z jakimś inaczej wyglądającym chłopcem, przestraszyli się czy coś... i stąd ocena :( Nawet nie wiecie jakim sympatycznym chłopcem jest AURO (główny bohater tego filmu, ten z plakatu, chory na tą straszną chorobę). Na końcu się prawie rozpłakałem... film kojarzy mi się jedynie z "Ciekawym przypadkiem Benjamina Buttona", który dla mnie był świetny i jest jednym z moich ulubionych filmów.

Osobiście polecam ten film ! ;)

ocenił(a) film na 8
adolek17pl

Gdzie go zassałeś bo nie mogę znaleźć.
Podaj linka, będę wdzięczny.

adolek17pl

ja po obejrzeniu rozdaniu nagród filmfare bardzo chcę ten film obejrzeć.
na premierę polską nie mam co czekać, więc zostaje mi tylko poszukanie gdzieś w sieci, co na razie mi się nie udało.
z opisu film kojarzy mi się bardziej z świetną produkcją Jack, z Robin Williamsem w roli głównej.
mam nadzieję, że niedługo obejrzę, bo treść, Twój komentarz i obsada zachęca bardzo!

ocenił(a) film na 8
adolek17pl

Właśnie skończyłem oglądać. Cóż, piszesz, co mnie ubawiło "Mimo, że jest to film produkcji azjatyckiej jest naprawdę dobry". Hmm, raczej to stwierdzenie pozostawił bym dla filmów amerykąńskich.... Tandetnych popłuczyn dla masówki.

Co do "Paa" - napewno jest to dobry film i wart polecenia, jednak... mnie osobiście nieco zawiódł. Może dlatego, że spodziewałem się arcydzieła, pokazania dramatu progerii...
Niestety, reżyser ukazał nam chłopca chorego na tę genetyczną chorobę w "dziwnym" świetle. Oglądałem parę dokumentów o progeri i dramat dzieciaków na nią chorych jest nieporównywalnie większy w stosunku do fikcji ukazanej w tym filmie. Szczęśliwy dzieciak, kochający szkołę, potrafiący zagrać w baseball(przecież wtedy jego organizm był odpowiednikiem78-o latka!). Nikt się z niego nie naśmiewał, nie był wskazywany palcem przez przechodniów... Nie, stanowczo zbyt mało realizmu.
Nie zmienia to faktu, że jest to solidny film z bardzo wzruszającą końcówką ukazującą powolną agonię Auro (myślę, że nie spoileruję, bo przecież od początku wiadomo było jak ta straszna choroba skończy się).
Typowo Bollywoodzka muzyka (ja w tym nie gustuję), bardzo ciekawe dialogi, natomiast charakteryzacja również w moim odczuciu nie była dopracowana do końca. Dzieci chore na progerię są jednak bardziej wątłe, niższe i sylwetką przypominają dziecko a nie dorosłego - w moim odczuciu to również lekkie niedociągnięcie.

Film polecam przede wszystkim Paniom, gdyż u większości wyciśnie sporo łez, a wiadomo, że płeć piękna to lubi. Film nie dla dzieciaków, bo pokolenie Pił, Spidermanów i Władców Piecieni odbierze "Paa" jako nudny "badziew" bez efektów i akcji.
Pozdrawiam - 7-9/10

stasiuvino

tym bardziej film ten chcę obejrzeć :)
co do niedociągnięć, często się to zdarza, np Fanaa- dziewczyna po operacji od razu widzi, wychodzi na korytarz pełen barw i kształtów, zero przystosowania:)
a skąd miałeś film?

ocenił(a) film na 8
emily91

Film za pomocą emula - http://www.osloskop.net/r/50739.html
Natomiast napisy - http://napisy.info/SzukajNapisow.php?to=Paa&tp=&k=

Niestety napisy nie pasują dokładnie i co jakieś 15 minut trzeba je korygować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones