Preity Zinta

Preetam Singh

8,7
1 358 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Preity Zinta

Ja bym dodała do tej listy Aishwaryę Rai i Madhuri Dixit oraz Juhi Chawlę. Jak sobie poużywać to na całego. Dla wielu fanek, przynajmniej sądząc z wypowiedzi, istnieje przede wszystkim cudowna i urocza Kajol. Jest bardzo dobrą aktorką. Nie ma co do tego dwóch zdań. Kochana i uwielbiana przez wszystkich. Ale nie w każdej roli bym ją obsadziła, tak jak to widziałaby większość. Nie pasowałaby mi w rolach granych przez Juhi. Jej uroda jest za bardzo subtelna. W rolach wampów też nie za bardzo. Jest uwodzicielska, ale w odmienny sposób. Dlatego chcę Wam zadać pytania. Napisano na tym forum przyrównując Kajol głównie do dwóch aktorek. Moje pytania ograniczę więc do nich.
Czyż Rani Murkherjee nie była świetna jako: nie mogąca nie posłuchać głosu serca Maya (KANK), nieszczęśliwie zakochana w przyjacielu Naina (K3G) [a może Kajol powinna ją zagrać?], dzielna prawniczka Saamiya („V-Z”) [Zapraszam na mój blog. Właśnie piszę o tym filmie], dziewczyna z temperamentem – Priya („Chalte-Chalte”), zagubiona w swoich uczuciach Suchani („Saathiya”), szalona Babli („Bunty i Babli”), dzielna Heera („Rising”), roztrzepana Khushi („Chori Chori”), urocza Lachchi („Paheli”), mądra i czuła Tina („KKHH”), no i Radhika („TRRP”) oraz Sashi („Yuva”)? A obecnie Natasha z „Laaga Chunari Mein Daag”?
A teraz nie tak piękna na pierwszy rzut oka i nie powalająca urodą, ale urocza i pełna wdzięku Preity. Grane przez nią postacie nie przekonują Was: jej wspaniały debiut - Preeti („Dil Se..”), zakochanej i zazdrosnej Sakshi („Yeh Raaste Hain Pyaar Ke”), niekochanej szlachetnej i pełnej poświęceń dla rodziny Shalu („Dil Hai Tumhaara”), „ślepej” Nainy („KHNH”), niezwykłej Nishy („Koi... Mil Gaya”), wspaniałej Zaary Hayat Khan („V-Z”), dzielnej wobec niedojrzałości partnera Ambar („Salaam Namaste”) i na zakończenie zawiedzionej w związku małżeńskim Riyi („KANK”)?
Naprawdę Was w tych rolach nie przekonały? Widziałybyście w takich rolach Kajol? Według mnie to kwestia trafnego doboru aktorki do granej przez nią roli. Kajol sprawdza się w nieco innych niż Prity i Rani. Kajol jest super. Bardzo ją lubię i chętnie oglądam z nią filmy. Ale lubię też Preity, Rani, Juhi, Madhuri. W młodszym pokoleniu też nie brak wschodzących gwiazd. Nie mają tak ugruntowanej pozycji w świecie aktorskim, jak wyżej wymienione. Jednak już nieźle się zapowiadają. Pewnie nigdy nie będą tak powszechnie znane, jak ich starsze koleżanki, bo czas wielkich idoli powoli przemija.
Podziwiajmy więc te aktorki za wspaniałą grę i ich talent. Nie ograniczajmy się tylko do jednej. Pewnie teraz runą na mnie głosy oburzenia, że nikt tak tu nie pisał. Poczytajcie jednak uważnie Swoje wypowiedzi. Może się mylę i źle Was zrozumiałam. Ale tak odebrałam Wasze oceny Preity. Namaste



Marguerite

wszystkie wymienione przez Ciebie aktorki zasługują na oceny w skali
7-10.
namaste

Marguerite

Uważam, że masz racje. Kajol jest naprawde świetna, ale to nie znaczy, ze Preity czy Rani są gorsze bo maja mniej doświadczenia. Ja najbardziej lubię Preity za to, że grając Zaare udowodniła iż może być rewelacyjną aktorką na miare Kajol. Grając Tak dwie różne role w VZ i SN nie zbladła w moich oczach. Wrecz przeciwnie umocniłam się w wierze ze grając rozsądną, cichą typową Hinduskę może też zagrać współczesną dziewczynę, ktora na dodatek zachodzi w ciąże i mieszkając z chłopakiem bez ślubu.

Marguerite

całym sercem jestem po stronie MARGUERITE! co prawda dopiero od niedawna trwam w tym zakochaniu w Bollywood, ale już wiem, że mimo całego uroku Kajol, Rani czy Aishwaryi, to właśnie Preity Zinta jest u mnie "na pierwszym miejscu" - po prostu była to pierwsza aktorka, którą zobaczyłam w pierwszym filmie, jaki oglądałam - czyli KAL HO NAA HO
i potem tak już zostało :)

użytkownik usunięty
blazniva_marketa

Ja tu się zgadzam, prawie do całej listy... tylko Aishwariya jak dla mnie nie może być porównywana do tych aktorek... ona jest jak Priyanka z tą różnicą, że dobrze tańczy. Nie posiada talentu Kajol, czy Rani.
A o głowę przebija ją Madhuri, która nie tylko pięknie tańczy, ale posiada tez talent jakiego Aishwaryi brakuje...

blazniva_marketa

ja prawie też, trochę nie zgadzam się co do Rani. Jak dla mnie zawsze gra takie trochę... mdłe dziewczyny. Zawsze są bardzo pozytywne, aczkolwiek niezbyt barwne...No, ale nie widziałam pewnie jeszcze wielu filmów z jej udziałem. ;)
Natomiast co do Kajol - też myślałam, że potrafi grać jedynie śliczne, wrażliwe i trochę szalone panny, ale jednak w "Fanie" zagrała znakomicie, a rola Zooni odstawała od innych ;)
Co do Preity Zinty - "jest u mnie "na pierwszym miejscu" - po prostu była to pierwsza aktorka, którą zobaczyłam w pierwszym filmie, jaki oglądałam - czyli KAL HO NAA HO
i potem tak już zostało :)"

Marguerite

Ja również jestem zdania, że wszystkie te aktorki są różne i każda pasuje do innego typu filmów. Moją ulubienicą jest oczywiście Preity. Jest bardzo świeża i naturalna, genialnie pasuje do ról subtelnych dziewcząt. Kajal również jest dobrą aktorką i trudno byłoby komukolwiek dorównać jej w kreacji z "KKKG", jej temperament swietnie pasuje do takich zżywiołowych postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones